Nāc līdzās! jaunieši piedalās starptautiskā festivālā "Šag na vstreču" St.Pēterburgā
Pašā Līgo vakarā autobusā Rīga – Pēterburga iekāpa Nāc līdzās! daudzgadīgie laureāti Diāna Ponaskova (Rīgas 45.vidusskola), Iļja Orlovs (Maltas 2.vidusskola, Rēzeknes novads) ar mammām kā pavadonēm un Fonda Nāc līdzās! vadītāja Sarma Freiberga, lai dotos uz starptautisko mākslas festivālu “Šag na vstreču” (Solis pretī) St.Pēterburgā.
Abi jaunieši festivālam bija sagatavojuši vairākas dziesmas, bet viena no tām katram bija īpaša, jo bija jādzied kopā ar simfonisko orķestri lielajā koncertzālē Oktjabrskij. Dziedāšana kopā ar orķestri jau pati par sevi ir satraucoša, kur nu vēl ar pavisam nezināmu un sveša diriģenta vadītu! Bet Diāna un Iļja godam tika galā ar visu un pārstāvēja Latviju lielajā Krievijas festivalā gods godam! Viņu izpildījumā skanēja dziesmas no mūzikla Mūzikas skaņas un Leonard Cohen Hallelujah.
Mūsu delegācijai bija iespēja piedalīties arī darba konferencē. Festivāla programmā nez kāpēc tā tika nosaukta par zinātnisko konferenci? Un tajā plānoto 300 dalībnieku vietā bija atnākuši vien 22 skolotāji, kas dalījās savā darba pieredzē, ko tie guvuši mācot bērnus ar īpašām vajadzībām. Diemžēl konferences darbā nepiedalījās paši organizatori, tādēļ visa darbība vairāk izskatītās pēc lielas pašdarbības, jo nebija arī neviena moderatora. Secinājums mums radās viens - Krievijā vēl daudz darāmā, lai šo darbu spētu vadīt un nokoordinēt visas plašās valsts teritorijā. Bet apsveicami, ka vismaz daži desmiti skolotāju jau apmainījās ar pieredzi un savstaptējiem kontaktiem. Kopumā jāsaka, ka Latvija noteikti ir vairākus soļus priekšā savai kaimiņvalstij šajā sfērā.
Ļoti patīkama pirmspusdiena dalībniekiem tika dāvāta mūsu konsulātā. Konsulāta darbinieki bija ļoti pretimnākoši un ar lielu atsaucību noklausījās mūsu sagatavotos priekšnesumus un cienāja mūs ar dažādiem Pēterburgas gardumiem Bet vislielākā dāvana mums bija Konsulāta sarūpētā ekskursija uz Ermitāžu. Konsulāts parūpējās, ka mums nebija jāstāv garajās rindās, kas vasaras laikā ir tiešām nežēlīgi garas un mokošas. Tādēļ esam ļoti pateicīgi Latvijas konsulāta Pēterburgā darbiniekiem, jo īpaši ģenerālkonsulam Aivaram Grozam un vicekonsulei Antrai Margaritai Tumanei par patieso vēlmi uzņemt pie sevis un atbalstīt mūsu Nāc līdzās! komandu!
Arī No festivāla organizētāju puses bija sarūpētas dāvanas viesiem - bērni tika ar kuģīti aizvesti līdz skaistajai Pēterhofai, kur mēs, piemērojoties savām pārvietošanās iespējām, izstaigājām skaisto pils parku. Neskatoties uz nemīlīgo laiku, mēs priecējām acis ar skaistajām struklakām un mākslinieku veidotajām skulptūrām!
Vienā no festivāla vakariem visiem dalībniekiem bija iespēja baudīt skaistu mūzikas vakaru Marijas teātra koncertzālē. Tajā koncertēja slavenā skotu perkusioniste, 2 Grammy balvu laureāte Evelina Glenni (Evelyn Glennie) kopā ar Marijas teātra orķestri diriģenta Valerija Gergijeva vadībā. Bērniem bija tā laime dzirdēt ļoti labu mūziku un beigās vēl piedalīties preses konferencē, kurā viņi varēja uzdot visdažādākos jautājumus abiem slavenajiem mūziķiem. Kā arī palūgt no viņiem autogrāfus un kopā nofotografēties
Ja vien no festivāla organizatoru puses būtu bijusi lielāka organizatoriska precizitāte, mums būtu bijis vairāk brīva laika, lai varētu vēl ko apskatīt skaistajā pilsētā Pēterburga!
Bet kopumā braucām mājās ar labi padarīta darba sajūtu un daudziem jaunu draugu kontaktiem piezīmju blociņos.
No savas puses mēs sakām vissirsnīgāko paldies Rēzeknes novada domei un Lietišķo sieviešu klubam, kas palīdzēja segt daļu no brauciena izdevumiem!
Paldies Diānai un Iļjam! Liels paldies viņu atbalstošajām mammām Žannai un Olgai, jo bez viņu atbalsta saviem bērniem viņiem nebūtu iespēja doties tik tālā ceļā, kurā vides piemērotība cilvēkiem ar pārvietošanās grūtībām bija ļoti retā vietā.
Ar optimismu skatoties nākotnē, ka kādudien cilvēks ratiņkrēslā varēs visur aizbraukt bez pavadoņa, vēlam visiem jauku vasaras atpūtu!
37 photos · 79 views