Karoga diena ZS 4. Kurzemes brigādē
Vakar, 29. janvārī, Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes komandieris pulkvedis Andris Rieksts piedalījās Aizsardzības ministrijas vadības – aizsardzības ministru Arti Pabriku un valsts sekretāru Jāni Garisonu – reģionālajā vizītē.

Vizītes ietvaros tika apmeklēts O.Kalpaka muzejs un piemiņas vieta „Airītes”, lai ar tā vadītāju Robertu Sipenieku pārrunātu muzeja turpmākās attīstības plānus, savukārt kopā ar Skrundas novada pašvaldības vadītāju Loretu Robežnieci vizīte turpinājās Rudbāržu muižā, kur tika apskatīti jautājumi par Rudbāržu muižas infrastruktūras attīstību un pulkveža O. Kalpaka profesionālās vidusskolas izveidi.

Pēc Skrundas novada poligona “Mežaine” apmeklējuma, kur brigādes komandieris pulkvedis Andris Rieksts aizsardzības nozares vadību iepazīstināja ar poligona attīstību, vizīte turpinājās ar Karoga dienas nozīmīgo vēsturisko notikumu godināšanu, noliekot ziedus pie O. Kalpakam veltītā piemiņas akmens Skrundas centrā.

Par godu Karoga dienai brigādes komandieris pulkvedis A. Rieksts un L. Robežniece piedalījās simboliskā Karoga dienas zibakcijā, ar karogiem rotātām militārās tehnikas vienībām izbraucot cauri Skrundai.

Dienas noslēgumā Aizsardzības ministrijas vadība un Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes komandieris pulkvedis A. Rieksts, O.Kalpaka muzejā un piemiņas vietā „Airītes” apmeklēja Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 45. kaujas nodrošinājuma bataljona jauno zemessargu svinīgo zvēresta došanas ceremoniju.

Karoga dienu Skrundā atzīmē katru gadu 29. janvārī, lai pieminētu 1919. gada 29. janvāra notikumus, kad pulkveža O. Kalpaka vadītais bataljons atbrīvoja Skrundu no lieliniekiem un izcīnīja ļoti svarīgu uzvaru, kas noteica Neatkarības kara turpmāko gaitu. Pēc pulkveža O. Kalpaka bataljona izcīnītās uzvaras pār Skrundu lepni plīvoja sarkanbaltsarkanais karogs.

Foto: Sandis Behmanis, Ivo Perševics
28 photos · 40 views