Noslēdzas Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes organizētā zemessargu pamatapmācības nometne un rezerves karavīru militārā apmācība
Šodien, 26. jūlijā, Skrundas novadā, poligonā “Mežaine”, ar svinīgu ceremoniju noslēdzās Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes rīkotā zemessargu militārās pamatapmācības un rezerves karavīru apmācības nometne.

Noslēguma ceremonijā jaunos zemessargus un rezerves karavīrus uzrunāja Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes komandieris pulkvedis Andris Rieksts, pasakoties par aizvadītajām trīs nedēļām un atgādinot: “Jūs esat tie, uz kuriem balstās valsts drošība!” Tāpat pulkvedis A.Rieksts pateicās par atbalstu kursantu tuviniekiem, kuri bija ieradušies kuplā skaitā. Tuviniekiem un pasākuma viesiem bija iespēja ieskatīties pamatapmācības nometnes norisē, ar kuru iepazīstināja paši zemessargi un rezerves karavīri, kā arī apskatīt nometnes teritoriju.

Pamatapmācības nometnē zemessargi apguva lauka kaujas iemaņas, kaujas šaušanas pamatprincipus, topogrāfiju, pirmo palīdzību, ierindas apmācību, kā arī gūst ieskatu psiholoģijā. Zemessargiem bija iespēja uzlabot fizisko sagatavotību un apgūt militārās pamatiemaņas. Apmācības procesu nodrošināja instruktori no Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štāba un bataljoniem.

Paralēli zemessargu pamatapmācības nometnei notika arī rezerves karavīru militārā apmācība, kurā rezerves karavīri pilnveidoja iegūtās iemaņas un zināšanas veikt tiešos amata pienākumus vienības uzdevumu izpildē.

Foto: Sandis Behmanis
49 photos · 186 views