new icn messageflickr-free-ic3d pan white

Terra Cosaccorum Series

2012

digital print on aluminium

4 pieces 90x60 cm

Серія Terra Cosaccorum - це спроба простежити певні дані сучасних українських ідентитарних реалій і торкнутись зашореного, проте не вирішеного, питання візуальної репрезентації сучасного “українського”. Здаючи собі справу у величезному ресурсі для маніпуляцій і міфотворчості, який криється в роботі з identity, я намагаюсь обмежитись простим спостереженням, композиційним жартом і безпристрасним механістичним відображенням сьогодення.

Terra Cosaccorum - латиною “Козацька земля”, є традиційно вживаним синонімом назви “Україна”, що зафіксовано, зокрема, на карті Йогана Баптиста Гомана “Ukrania, quae et Terra Cosaccorum cum vicinis Walachiae, Moldaviae, Minoris Tartariae provinciis” (“Україна, що є Землею Козаків з сусідніми провінціями Валахії, Молдавії, Малої Татарії”), виданій 1716 році у Нюрнберзі на основі генеральної карти України Ґійома де Боплана.

“Козацька доба” вважається романтичною складовою української культури, а кітчові зображення козаків на масових виробах і у вигляді туристичних сувенірів - комічними свідченнями ніби-то “справжнього українського продукту”. Знаково й те, що саме історичне Запоріжжя стало місцем втілення радянського індустріального проекту. ДніпроГЕС - це водночас і символічна вершина модернізації регіону, і причина ряду культурних, екологічних і гуманітарних катастроф (затоплення так званих “козацьких земель”, шалені людські втрати від вибухів на греблі під час II Світової війни).

Фіксуючи на плівку краєвиди репрезентативної козацької землі в околицях ДніпроГесу і острова Хортиці, з її псевдоісторичними туристичними атракціями (Запорізька Січ), я співставляю (juxtapose) фотографію з рамою-колажем із масовими зображеннями козаків, протиставляючи канали фізичної реальності і символічної.

В. Воротньов

2012The First Kyiv international biennale ARSENALE 2012. Main Project (The Best of Times, The Worst of Times. Rebirth and Apocalypse in Contemporary Art). Curated by David Elliott.

arsenale2012.com/

1,502 views
1 fave
0 comments
Taken on September 7, 2012