Szkolny konkurs "Bydgoszcz - Moje Miasto"
W tym roku, nieco później niż w latach poprzednich, bo 26 kwietnia 2018 r. , odbyła się kolejna edycja szkolnego konkursu z okazji 672. urodzin miasta, pn. "Bydgoszcz - moje miasto". W rywalizacji
wzięły udział dwuosobowe drużyny z klas 4-6.
Zadaniem, które każda klasa miała wykonać jeszcze przed konkursem było zaprojektowanie nowego LOGO dla Bydgoszczy. Okazało się to nie lada wyzwaniem dla wszystkich uczestników!
Każda reprezentacja otrzymała punkty także za kotyliony wykonane w barwach miasta lub za ubiór w kolorach flagi Bydgoszczy.
Sam konkurs rozpoczął się tradycyjnie od wysłuchania hejnału miasta. Zadania konkursowe dotyczyły znajomości m.in. pomników miasta, wybranych wydarzeń z historii Bydgoszczy, czy miejskich zabytków.
Najwięcej trudności sprawiło wszystkim zadanie dotyczące rozszyfrowania wyrazów gwarowych takich jak "szneka", "sznytka", „kuch”, „gzub”.
Po zaciętej walce z dogrywką pierwsze miejsce zdobyła reprezentacja klasy 5b. Kolejne miejsca zajęły reprezentacje klas 5c i 6b.
Każda reprezentacja otrzymała dyplom uczestnictwa w konkursie, a za pierwsze trzy miejsca uczniom wręczono nagrody (breloczki, magnesy, kalendarze, książki związane z Bydgoszczą).
Na zakończenie na wszystkich uczestników czekał słodki akcent.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok!

Organizatorkami konkursu były Dorota Piotrowska i Teresa Stachniczek.
45 photos · 98 views