XVII Międzyszkolny Konkurs „Ładnie czytam”
W tym roku tematem wiodącym było święto, które na świecie obchodzi się właśnie 23 kwietnia tj. Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Poprzez poszczególne zadania uczniowie musieli odczytać imiona i nazwiska pisarzy dla dzieci umieszczone przy ich portretach, odczytywanie tytułów dzieł. Rozszyfrowały hasło, czytały głośno wspak. Innymi celowo wprowadzonymi utrudnieniami był wstawione w tekście „buźki” zamiast niektórych liter, brak odstępów między wyrazami, kleksy i plamy. Ważne, że dzieciom i nauczycielom zadania się podobały. Za sam udział uczestnicy konkursu otrzymali liczne nagrody. Osobne nagrody otrzymali uczniowie za 1, 2, 3 miejsce.
Oto lista nagrodzonych:
1 miejsce - jednocześnie troje uczniów: Maksymilian Hermanowski SP nr 27, Kalina Czapla SPTS, Tomasz Grelewicz SPTS.
2 miejsce - jednocześnie czworo uczniów: Maja Nowakowska SP nr 43, Filip Niedbalski SP nr 65, Zofia Mazurczak SP nr 67, Alisa Strzyżewska SP nr 67.
3 miejsce - jednocześnie troje uczniów: Mariusz Olszewski SP nr 27, Amelia Darda-Adwent, Franciszek Sobieski SP nr 66.
Po konkursie był poczęstunek, a potem występy naszych wspaniałych zespołów „Fantazja” i „Iskierki” przygotowane dzięki zaangażowaniu pań: Marioli Ziółkowskiej i Małgorzaty Szymczak.
Konkurs i cała jego oprawa bardzo podobały się naszym uczestnikom i ich nauczycielom, którzy przez cały czas śledzili przebieg. Słowa podziękowania należą się naszym stałym patronom i sponsorom i skromnym anonimowym darczyńcom. Więcej o konkursie można poczytać w EXPRESSIE BYDGOSKIM w dodatku na Fordon z dnia 28.04.2018r.
Opracowanie: Janina Dalewska
57 photos · 88 views