Tydzień Kolorów 2018
Akcja „Tydzień kolorów” już od dawna wpisana jest na stałe do kalendarza wydarzeń w naszej szkole. W tym roku przebiegała pod hasłem "Kolorowo i zdrowo" i odbyła się w dniach od 29 stycznia do 2 lutego.
Tradycyjnie, każdego dnia obowiązywał inny kolor; organizatorki zadbały też o to, by uczniowie mieli do wykonania interesujące zadania.
W poniedziałek było zdrowo i zielono - na lekcjach powstały pyszne sałatki i surówki, które uczniowie przygotowali sami (i oczywiście zjedli ze smakiem!) z przyniesionych przez siebie zielonych warzyw i owoców. O tej porze roku taka zielona bomba witaminowa jest jak znalazł!
We wtorek obowiązywał kolor pomarańczowy, a przed uczniami stało nie lada wyzwanie – należało wykonać postać kota. Oprócz kotów z plasteliny czy modeliny pojawiły się nawet takie stworzone z rolek po papierze toaletowym.
W środę, 31 stycznia 2018 r., obchodziliśmy dzień patrona naszej szkoły, św. Jana Bosko. Z racji tej uroczystości w tym dniu obowiązywał kolor biały, a zadaniem było wykonanie pracy plastycznej nt. „Za Janem Bosko ja i Ty”. Oprócz rysunków na papierze, pojawiło się też kilka interesujących prac przestrzennych, przedstawiających Jana Bosko wśród dzieci.
Czwartek w tym roku był brązowy, a hasłem dnia było „Ziarnko do ziarnka...”. Na dekielku (od słoika) wypełnionym plasteliną należało stworzyć kompozycję z nasion w kolorze brązowym - już samo ich znalezienie było wyzwaniem!
W piątek obowiązywał kolor niebieski; motto tego dnia brzmiało „Kubek, pasta, woda - tak się zaczyna z higieną przygoda”. Uczniowie mieli za zadanie wykonać plakaty promujące higienę. Dodatkowo, w kl. 4 – 7 pani pielęgniarka przeprowadziła krótką pogadankę zwiazaną z tym tematem.
Prace plastyczne powstałe w ciągu całego tygodnia można było oglądać na szkolnych korytarzach. Tegoroczną akcję zakończyliśmy kiermaszem zdrowej żywności. Uczniowie klas 0-3 wraz z rodzicami (oraz chętnymi nauczycielami) przygotowali mnóstwo koktajli, przekąsek czy babeczek na bazie szpinaku. „Maluchy” doskonale sprawdziły się w roli sprzedawców – cały dochód ze sprzedaży zielonych smakołyków przeznaczony został na cele charytatywne, a zebraliśmy 660 zł. Wielkie podziękowania należą sie zarówno uczniom, jak i ich rodzicom.
Wszyscy uczniowie kl. 0-3 za swoje zaangażowanie zostali nagrodzeni drobnymi upominkami; natomiast kl. 4- 7 rywalizowały o tytuł najbardziej kolorowej klasy (punty były przyznawane za strój, wykonane prace i wystrój sali) i najbardziej kolorowego ucznia.
Najbardziej kolorową klasą okazała się klasa 4b, na drugim miejscu uplasowała się klasa 7a, a kolejne miejsce zajęła klasa 4a. Na najbardziej kolorowych uczniów czekały oczywiście drobne upominki – w tym także takie pełne witamin ! Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do zabawy za rok.
Kolorową akcję przygotowały i przeprowadziły : T. Stachniczek, M . Stawicka , M. Szymczak i J. Ścigany
66 photos · 151 views