Pasowanie na czytelnika
Uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci w poczet czytelników naszej szkolnej biblioteki. Podczas "uroczystości", która odbyła się 30 października 2017 r. dzieci, przy dźwiękach piosenki "Jedzie pociąg z daleka", wyruszyły w podróż do "Bajkolandii".
By zasłużyć na miano czytelnika, kandydaci musieli uporać się z kilkoma tematycznymi zadaniami. Podzieleni na 7 grup, każda o innym kolorze, uczniowie musieli kolejno połączyć ze sobą cyfry, aby powstał obraz; ułożyć puzzle, połączyć w pary dwa elementy, rozwiązać zagadki. Trzeba było wykazać się przy tym znajomością postaci i treści popularnych bajek, jak np. Czerwony Kapturek czy Jaś i Małgosia. Po prawidłowym rozwiązaniu zadań, na wagonikach, które stanowiły dekorację sali, powstał napis KSIĄŻKA.
Owa książka, główna bohaterka tego dnia, zabrała głos, przedstawiając się uczniom i prosząc ich, by nigdy nie niszczyli książek ani nie wyrywali z nich kartek. Najbardziej doniosłą chwilą było uroczyste złożenie obietnicy, że uczniowie będą dbali o książki i często odwiedzali bibliotekę, oraz samo pasowanie na czytelnika, którego dokonała p. wicedyrektor -Brygida Tuszyńska. Całe wydarzenie uświetnił występ zespołu "Iskierki" pod kierunkiem p. Marioli Dziedzic, który wykonał piosenkę "My jesteśmy mole książkowe"
Na pamiątkę pasowania każdy z nowych czytelników otrzymał zakładkę do książki (wykonaną przez p. Marzenę Stawicką i starszych uczniów) i słodki upominek. Dodatkowo, każda klasa odebrała pamiątkowy dyplom.
Opracowała: nauczyciel -bibliotekarz -Teresa Stachniczek
14 photos · 45 views