Jesienne okruchy salezjańskiego sportu
Mocnym akcentem weszli nasi piłkarze w nowy rok szkolny. Drużyna w składzie: Jakub Szelągowski, Mateusz Cirson, Marceli Berezowski, Janek Skonieczny, Wiktor Majer, Franek Handke, Jakub Jaciubek, Maksiu Domagalski, Mateusz Lorenc, Krzysztof Glugla i Janek Chilewski, nie dała pograć drużynom fordońskich szkół i pokonała: SP 27 7:2, SP 4 5:1, SP 44 4:2.
W meczu o prymat pokonaliśmy SP 67 (BKS) 5:1, po koncertowej grze i bramkach: Wiktora Majera i Jakuba Jaciubka po 2 i Janka Skoniecznego – 1. Z nadziejami jechaliśmy na ogólnopolski Turniej o Puchar Tymbarku.
W fazie meczów eliminacyjnych pokonaliśmy: SP 64 2:1, SP SOKRATES 8:0 i MUKS II Bydgoszcz 4:2.
W meczu półfinałowym zespół MUKS Bydgoszcz (ZAWISZA Bydgoszcz), pokazał nam miejsce w szeregu i odkrył nasze słabości. Spotkanie zakończyło się wysoką porażką naszej drużyny grającej w eksperymentalnym składzie: Piotr Majewski, Mateusz Lorenc, Maksymilian Lorenc, Krzysztof Glugla, Maksymilian Domagalski, Mateusz Cirson, Janek Skonieczny i Miłosz Marchlewski.
Bardzo dobry występ zanotowali nasi przełajowcy w Drużynowych Biegach Przełajowych.
Nasze dziewczęta biegnące w składzie Nikola Andrzejewska, Marta Erdman, Hanna Kobus, Oliwia Korach, Wiktoria Kowalik, Michalina Kubas, Maja Nadobna, Martyna Nieruszewicz, Wiktoria Tonder, Gabriela Waszczuk i Łucja Wilczak, zajęły w stawce 18 zespołów 10 miejsce.
Chłopcy ścigający się w składzie: Janek Chilewski, Mateusz Cirson, Franek Handke, Miłosz SikoraJanek Skonieczny, Olivier Skonieczny, Jakub Szelągowski, Jakub Tazbir, Piotr Tonder i Konrad Lipowski zajęli bardzo dobre 7 miejsce, w stawce 23 szkolnych zespołów.
Po ubiegłorocznej dotkliwej porażce, z nadziejami i wolą walki jechaliśmy do Piły na XIV Spartakiadę Salezjańskich Szkół Podstawowych Inspektorii św. Wojciecha w Pile.
Począwszy od iskrzącego występu „Iskierek”, skończywszy na występie piłkarzy, wszyscy nasi sportowcy wznieśli się na wyżyny.
To efekt intensywnych przygotowań, waleczności, wiary w zwycięstwo.
Byliśmy na podium tuż, tuż za silną reprezentacją Szczecina. Ważne. że czują na plecach nasz oddech…
25 listopada, w naszej sali gimnastycznej odbył się Salezjański Turniej Piłki Nożnej, w którym rywalizowali nasi piłkarze rocznika 2007/młodsi, grający w składzie: Paweł Piekarski, Mateusz Lorenc, Piotr Koczorowski, Maciej Olszewski, Franek Koprowski, Mateusz Śliż, Maksymilian Kordas, Krzysztof Ignas, Adam Benabbou, Bartosz Hoffmann, Michał Stablewski.
Zespół zajął II miejsce, za bardzo silną drużyną SP Bukowiec, a przed UKS Teczą i SALOS-em Bydgoszcz.
Najlepszym zawodnikiem naszej drużyny został wybrany Piotr Koczorowski.
Przed nami XXIII edycja Salezjańskiej Ligi Bydgoszczy.
Liczymy na walkę i godną postawę reprezentanta naszej szkoły.
Opracowanie: Marek Sikorski
38 photos · 47 views