new icn messageflickr-free-ic3d pan white
«Кентаври» для ВМС ЗС України: на воду спущено ще один десантно-штурмовий катер | by Ministry of Defense of Ukraine
Back to photostream

«Кентаври» для ВМС ЗС України: на воду спущено ще один десантно-штурмовий катер

20 вересня, у Києві відбувся спуск на воду ще одного десантно-штурмового катера «Кентавр».

Нові бойові одиниці побудовано на Київському суднобудівному заводі ПрАТ «Завод «Кузня на Рибальському» на замовлення Міністерства оборони України для Військово-Морських Сил ЗС України.

– «Кентавр» – це вже другий проект вітчизняних катерів, який був розроблений і побудований саме незалежною Україною, – зазначив начальник штабу - перший заступник командувача Військово-Морських Сил ЗС України контр-адмірал Андрій Тарасов. – Цей катер започаткував серію таких бойових одиниць, ми вже маємо два спущених на воду катери та очікуємо на продовження, – додав він.

Символічно, хрещеною мамою десантно-штурмового катеру, призначеного для висадки підрозділу морського десанту на необладнане узбережжя, стала військовослужбовець морської піхоти Військово-Морських Сил ЗС України старшина Юлія Мединська. В Криму, жінка проходила службу в 1 окремому Феодосійському батальйоні морської піхоти. У 2014 році з любов’ю до України й жагою до перемоги над агресором, Юлія в складі свого підрозділу вийшла на материкову частину Батьківщини й продовжила виконувати завдання за призначенням. І сьогодні вона стала оберегом нової флотської бойової одиниці.

Спуск катерів у цьому році є продовженням будівництва серії катерів в рамках Державної цільової програми розвитку озброєння і військової техніки на період до 2021 року для Військово-Морських Сил ЗС України з метою нарощування сил оборони України з приморського напрямку.

 

Прес-центр Командування ВМС ЗС України

 

1,419 views
0 faves
0 comments
Uploaded on September 20, 2018