Latvijā norisinās militārās mācības “Testudo Soaring”
No 1. līdz 12.aprīlim Nacionālo bruņoto spēku aviācijas bāzē Lielvārdē un mācību poligonā “Meža Mackeviči” norisinās militārās mācības “Testudo Soaring”.

Mācībās “Testudo Soaring” piedalās Nacionālo bruņoto spēku, ASV 1. kaujas aviācijas brigādes 3.bataljona un NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas karavīri.

Mācību mērķis ir pilnveidot sabiedroto bruņoto spēku sadarbību un savietojamību, pilnveidot vienību spējas ātri un efektīvi veikt kopīgus uzdevumus, pilnveidojot uzdevumu izpildes koordināciju.

Turpinot ASV operāciju “Atlantic Resolve”, Latvijā ieradušies aptuveni 150 karavīru no ASV 1. kaujas aviācijas brigādes 3.bataljona, kas ar 13 helikopteru UH-60 un HH-60 “Black Hawk” atbalstu pilda dienesta pienākumus Nacionālo bruņoto spēku aviācijas bāzē Lielvārdē, lai stiprinātu reģionālo drošību un demonstrētu ASV klātbūtni reģionā.

Pēc Krievijas veiktās Krimas aneksijas 2014. gada pavasarī un agresijas Ukrainas austrumos ASV sāka mācību operāciju „Atlantic Resolve”. Operācijas mērķis ir apliecināt ASV nepārtraukto ieguldījumu NATO dalībvalstu kolektīvajā drošībā, veicinot mieru un stabilitāti Baltijas valstīs un Polijā. Operācija ir izvērsta arī Rumānijā un Bulgārijā.

Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido aptuveni 1400 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību, demonstrējot alianses solidaritāti un apņēmību aizstāvēt aliansi pret jebkāda veida agresijas izpausmēm. Svinīgā NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sagaidīšanas ceremonija notika 2017. gada 19. jūnijā Ādažu bāzē.

Foto: vsrž. Gatis Indrēvics, AM
99 photos · 1,489 views