Melnās kafijas vakarā godināja Brīvības cīņās kritušos Kara skolas kadetus
Piektdien, 30.novembrī ar Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa, Saeimas priekšsēdētājas Ināras Mūrnieces, aizsardzības ministra Raimonda Bergmaņa un Nacionālo bruņoto spēku komandiera ģenerālleitnanta Leonīda Kalniņa dalību Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā Melnās kafijas vakarā godināja Brīvības cīņās kritušos Latvijas Kara skolas kadetus.

Plkst.18.00 Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā notika vakara junda, kurā piedalījās Valsts prezidents Raimonds Vējonis, Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, aizsardzības nozares vadība, akadēmijas personāls un kadeti, kā arī Latviešu virsnieku apvienība, Latvijas Ģenerāļu kluba biedri un Valsts aizsardzības un patriotisma fonda “Namejs” pārstāvji.

Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas kadetiem īpaši nozīmīgas un personisku saikni veidojošas ir tā laika cīņas, kurās Kara skolas kadeti bija iesaistīti cīņās pret Bermonta karaspēku pie Daugavas tiltiem un Vareļu mājām (agrākajā Garozas pagastā). Godinot 1919. gada Brīvības cīņu notikumus, vakara jundā izsauks 14 kritušo kadetu vārdus un pie viņu fotogrāfijām aizdegs lāpas.

Pēc vakara jundas kadeti un viesi dovās uz Tradīciju zāli, lai baudītu tādu pašu cienastu, kādu ēda jaunie Latvijas Kara skolas kadeti, atgriežoties no kaujām - miežu kafiju, rupjmaizi un ievārījumu.

Arī šogad Melnās kafijas vakarā galdā lika SIA „Lāči” ceptuves rudzu maizi, kuras cepšanā tiek ievērotas rupjmaizes vēsturiskās tradīcijas - to cep īstā, ar malku kurinātā krāsnī un, gluži kā pirms simts gadiem, tās receptē ir tikai īsti rudzu pilngraudu milti un dabīgais ieraugs.

Melnās kafijas vakara tradīcijas aizsākums meklējams pirmās Latvijas brīvvalsts laikā, kad tika atvērta Latvijas Kara skola. Šī tradīcija tika atjaunota 1993. gadā.
47 photos · 703 views