Latvijas Neatkarības kara un Latvijas armijas 100.gadadienas atklāšanas pasākums Liepājā
Pirmdien, 7.janvārī, Liepājā, aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš apmeklēja Latvijas Neatkarības kara un Latvijas armijas 100.gadadienai veltīto atklāšanas pasākumu Liepājā uz Nacionālo bruņoto spēku Jūras spēku kuģa A – 53 “Virsaitis”.

No plkst.11.00 līdz 16.00 Aizsardzības ministrija un Nacionālie bruņotie spēki aicināja ikvienu Liepājas iedzīvotāju un viesi Promenādes ostas piestātnē apmeklēt Latvijas un sabiedroto spēku militārās tehnikas un ekipējuma izstādi. Apskatei bija pieejams arī Latvijas Jūras spēku štāba un apgādes kuģis A – 53 “Virsaitis”, mīnu kuģis M-08 “Rūsiņš” un patruļkuģis P – 05 “Skrunda”.

Aizsardzības ministrija un Nacionālie bruņotie spēki ir izstrādājuši Latvijas armijas un Neatkarības kara 100.gadadienas centrālo svinību plānu, kas norisināsies ne tikai šogad, bet iekļaus arī 2020.gadu, kad 1912.gada 11.augustā tika parakstīts Miera līgums. Šajā pusotrā gadā tiks organizēti pasākumi hronoloģiski atbilstoši vēstures notikumiem visā Latvijā, atspoguļojot to vēsturisko virzību Latvijas teritorijā un izšķirošās cīņas. Tāpat šajā laika periodā Latvijas pašvaldības ir aktīvi iesaistījušas dažādu vēsturisko pasākumu rīkošanā, uzsverot izšķirošo cīņu nozīmi to teritorijās.

Plašāk par Neatkarības karu un Latvijas armijas simtgadi: www.mil.lv/lv/latvijas-armijai-100

Foto: Armīns Janiks, Aizsardzības ministrija
29 photos · 605 views