Vecumniekos notiek aizkavēšanas un aizsardzības kaujas
Aizkavēšanas un aizsardzības operācijā, kas mācību “Namejs” laikā 27.augustā norisinājās Vecumnieku novadā, bija iesaistīta Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde, Zemessardzes 1.Rīgas brigāde un Kanādas vadītā daudznacionālā kaujas grupa.
Nosacītais pretinieks – Čehijas un Polijas bruņoto spēku karavīri ar kaujas tehniku un atbalsta ieročiem.
Vecumniekos karavīri un zemessargi bija izvērsušies divos objektos un to aizstāvība bija vienību galvenais uzdevums. Uzbrukumu sākotnēji aizkavēja Mehanizētās kājnieku brigādes 1.mehanizētais kājnieku bataljons. Pēc tam objektu aizsardzību veic Studentu bataljona kaujas grupa kopā ar Kanādas vadīto daudznacionālo kaujas grupu.
Mācības apmeklēja, ar brigāžu komandieriem un plānotājiem tikās arī aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš.

On August 27, 2018 Latvian Land Forces Mechanized Infantry brigade, National Guard 1st Riga brigade and Canadien led eFP battlegroup Latvia personnel conducted delay and defence operations in Vecumnieki region, Latvia during military exercise “Namejs 2018”. The opposing force was soldiers from Polish Armed Forces and Czech Armed Forces.
201 photos · 4,518 views
1 3