Bruņotie spēki Liepājā mācībās "Namejs 2018" stiprina sadarbību ar valsts un pašvaldību iestādēm
23.augustā Liepājā notika viena no militāro mācību “Namejs 2018” aktīvajām fāzēm, lai stiprinātu Nacionālo bruņoto spēku sadarbību ar Liepājas pašvaldību un Liepājā esošajām valsts un pašvaldības struktūrām sadarbībai krīzes situācijā.

Tika inscenēta Liepājas stratēģiski svarīgo objektu – lidostas, ostas, pilsētas domes u.c. – aizsardzība. Un Liepājas dome pārvērtās par mācību vadības štābu. Ne vien ēku, bet ikvienu kabinetu apsargāja bruņoti karavīri.

Mācībās Liepājā piedalījās 18 Liepājas pilsētas institūcijas un organizācijas, kuras vada Civilās aizsardzības komisija, kuras sastāvā ir pārstāvji no Liepājas pilsētas domes, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Valsts un Pašvaldības policijas, Valsts Robežsardzes, Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas, Valsts ieņēmumu dienesta, Liepājas reģionālās slimnīcas, Latvijas dzelzceļa u.c. institūcijām.

No 20.augusta līdz 2.septembrim visā Latvijā notiek līdz šim lielākās militārās mācības “Namejs 2018”, lai pārbaudītu un pilnveidotu Nacionālo bruņoto spēku gatavību izvērsties valsts aizsardzības uzdevumu izpildei kā patstāvīgi tā arī kolektīvās aizsardzības sistēmas ietvaros.

Mācībās piedalās vairāk nekā 10 000 dalībnieku – Latvijas un sabiedroto spēku karavīri un zemessargi, rezerves karavīri, brīvprātīgie rezervisti, Aizsardzības ministrijas darbinieki un Iekšlietu ministrijas struktūru personāls – policisti un robežsargi.

Plašāka informācija par militārajām mācībām “Namejs 2018” pieejama Nacionālo bruņoto spēku interneta vietnē: www.mil.lv/NBS2/Personalsastavs/Apmaciba/Militaras_maciba...

Foto: Gatis Dieziņš (Aizsardzības ministrija)
19 photos · 444 views