Aizsardzības nozares “Industrijas diena 2019”
14. martā, Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijā aizsardzības ministrs Artis Pabriks atklāja “Industrijas dienu 2019”, ko rīko Latvijas Drošības un aizsardzības industriju federācija sadarbībā ar Aizsardzības ministriju, lai apzinātu aizsardzības nozares aktualitātes un kopīgi radītu risinājumus aizsardzības spēju attīstībai sadarbībā ar Latvijas industriju un zinātni.

“Industrijas dienas 2019” dalībniekus uzrunāja arī Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš un Latvijas Drošības un aizsardzības industriju federācijas padomes priekšsēdētājs Kristiāns Brēdermanis.

Pasākuma dalībnieki diskutēja par industrijas lomu visaptverošas valsts aizsardzības veidošanā, kā arī plānotajiem pasākumiem aizsardzības jomas preču un pakalpojumu piegāžu drošības stiprināšanai un Latvijas aizsardzības industrijas un valsts sadarbības attīstībai.

“Industrijas dienā 2019” arī pārrunāja Latvijas un ārvalstu uzņēmumu pieredzi pārrobežu sadarbībā, kā arī identificēja iespējamos sadarbības virzienus inovāciju radīšanā, izmantojot publiskās un privātās investīcijas, tai skaitā, iesaistoties Eiropas Aizsardzības rūpniecības attīstības programmā un Eiropas Aizsardzības fonda projektu uzsaukumos.

Tāpat pasākumā tika prezentēti vairāku Latvijas un ārvalstu uzņēmumu produkti, piemēram, Latvijā radīti bezpilota lidaparāti, mobilā lietotne “Viedsargs”, datu drošības un apstrādes risinājumi, mobili infrastruktūras risinājumi armijas mobilitātes uzlabošanai, individuālie aizsardzības līdzekļi, kā arī Latvijas izglītības un pētniecības iestāžu izstrādāti produkti.

Foto: Armīns Janiks, AM
54 photos · 1,408 views