Jūras spēku Mīnu kuģu eskadras ūdenslīdēju komandas ekipējumu papildina barokamera
Nacionālo bruņoto spēku Jūras spēki ir saņēmuši nozīmīgu ekipējuma papildinājumu dienesta pienākumu veikšanai – barokameru. Barokamera ir īpaši pielāgota Jūras spēku Mīnu kuģu eskadras vajadzībām, ņemot vērā Ūdenslīdēju komandas dienesta specifiku.

Barokamerā kopumā var uzturēties seši cilvēki un tā var sasniegt 100 metru dziļuma atzīmi.

Lai strādātu ar barokameru ir jāapgūst Jūras spēku Mācību centra Ūdenslīdēju mācību daļas barokameras operatora kurss. Pēc veiksmīgas kursa pabeigšanas un sertifikāta iegūšanas ir jāiziet specifiska apmācība ūdenslīdēju komandā ar jauniegūto ekipējumu.

Nacionālo bruņoto spēku Jūras spēku Mīnu kuģu eskadras Ūdenslīdēju komanda dibināta 1998. gadā. Pašlaik tās sastāvā dien 14 ūdenslīdēji. Tuvākā nākotnē tiek plānots Ūdenslīdēju komandas personālu palielināt līdz 23 ūdenslīdējiem.

Komandas uzdevumi ir nesprāgušās munīcijas neitralizēšana un iznīcināšana, mīnu meklēšanas operāciju nodrošināšana ar ūdenslīdējiem, piedalīšanās NATO starptautiskās mīnu meklēšanas operācijās un misijās, kā arī neitralizēt improvizētus sprādzienbīstamus priekšmetus Nacionālo bruņoto spēku atbildības zonās.
Tāpat, Ūdenslīdēju komanda veic glābšanas un meklēšanas darbus ūdenī un zemūdens, sadarbojas ar valsts iestādēm, apseko vrakus, kā arī konstatē kuģu bojājumus. Ūdenslīdēju komanda darbojas dažādos dziļumos, pats dziļākais ir 60 metri.

Viens no nozīmīgākajiem uzdevumiem Mīnu kuģu eskadrai NATO ietvaros bija uzņemšanās 2017.gadā vadīt un komandēt NATO 1.pastāvīgo jūras pretmīnu grupu (SNMCMG1).

Foto: Armīns Janiks (Aizsardzības ministrija)
10 photos · 215 views