Karavīri un Aizsardzības ministrijas darbinieki skolās stāsta par Latvijas dalību NATO
Martā un aprīlī Aizsardzības un Ārlietu ministriju kopīgi rīkotās skolu akcijas „Latvijas desmitgade NATO” laikā vairāk nekā 7000 vidusskolu skolēnu no kopumā 109 skolām piedalījās lekcijās un diskusijās par Latvijas dalību NATO.

96 lektori no Ārlietu un Aizsardzības ministrijām, Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un Latvijas Transatlantiskās organizācijas (LATO) iepazīstināja ar Latvijas sasniegumiem, ieguldījumiem un ieguvumiem NATO pēdējo 10 gadu laikā. Lektoru lomā, dodoties gan uz savām bijušajām skolām, gan viesojoties citās skolās, iejutās gan aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis un AM valsts sekretārs Jānis Sārts, gan arī ministriju darbinieki un karavīri.

Lekciju mērķis bija iepazīstināt skolēnus ar militārās alianses izveidošanas vēsturi, mērķiem, uzdevumiem un darbības pamatprincipiem, vienlaikus atgādinot par Latvijas vitāli svarīgo ceļu uz NATO. Amatpersonas un karavīri skaidroja, kas ir kolektīvā aizsardzība, kas ir drošība mūsdienās, kāpēc Latvijas karavīri pašaizliedzīgi piedalās starptautiskās operācijās un misijās. Skolēniem un skolotājiem bija iespēja uzzināt par to kā citas alianses dalībvalstis palīdz garantēt drošību, piemēram, patrulējot NATO gaisa telpā virs Baltijas valstīm vai arī rīkojot kopējas mācības, kā arī izstrādājot detalizētus aizsardzības plānus.

Šogad, 29. martā apritēja 10 gadi kopš Latvija ir kļuvusi par pasaulē spēcīgākās militārās alianses – NATO – dalībvalsti.
25 photos · 530 views