new icn messageflickr-free-ic3d pan white
Vizītē Latvijā ieradies Mičiganas Nacionālās gvardes komandieris ģenerālmajors Pols Rodžers | by Latvijas armija
Back to photostream

Vizītē Latvijā ieradies Mičiganas Nacionālās gvardes komandieris ģenerālmajors Pols Rodžers

Šonedēļ vairāku dienu darba vizītē Latvijā ieradies Mičiganas Nacionālās gvardes komandieris ģenerālmajors Pols Rodžers (Paul Rogers), lai ar aizsardzības ministru Arti Pabriku un Nacionālo bruņoto spēku komandieri ģenerālleitnantu Leonīdu Kalniņu pārrunātu Latvijas un ASV sadarbību aizsardzības jomā, kā arī starptautiskās un reģionālas drošības aktuālos jautājumus.

 

Iepazīšanās vizītes laikā ģenerālmajors P. Rodžers piedalījās svinīgajā ziedu nolikšanas ceremonijā Rīgas Brāļu kapos un apmeklēja Aizsardzības ministriju, Nacionālo bruņoto spēku Apvienoto štābu, kā arī Ādažu bāzi un Nacionālo bruņoto spēku Aviācijas bāzi.

 

Ģenerālmajors P. Rodžers Mičiganas Nacionālās gvardes komandiera amatā stājās šā gada 1.janvārī, nomainot līdzšinējo komandieri ģenerālmajoru Gregoriju Vadnaju.

 

Šā gada 27.aprīlī apritēs 26 gadi, kopš Latvija un Mičiganas Nacionālā gvarde iesaistījušās partnerattiecību programmā. Pirmie programmas mērķi bija palīdzēt Latvijai pēc neatkarības atgūšanas attīstīt Nacionālos bruņotos spēkus, īpaši Zemessardzi. Sākotnējā sadarbības fāzē Mičiganas Nacionālā gvarde sniedza ieguldījumu, veidojot Zemessardzes struktūru, izstrādājot apmācības programmas, aicinot zemessargus gūt pieredzi militārajās mācībās ASV.

 

Foto: Armīns Janiks, AM

620 views
0 faves
0 comments
Taken on April 10, 2019