new icn messageflickr-free-ic3d pan white
Zemessardzes 3. Latgales brigādē notiek paaugstinātas gatavības apakšvienību sertifikācijas mācības | by Latvijas armija
Back to album

Zemessardzes 3. Latgales brigādē notiek paaugstinātas gatavības apakšvienību sertifikācijas mācības

No 4. līdz 11. augustam mācību poligonā “Meža Mackeviči” un Nīcgales pagastā norisinājās Zemessardzes 3. Latgales brigādes organizētās paaugstinātas gatavības apakšvienību sertifikācijas mācības.

 

Mācību ietvaros tika veikta individuālo iemaņu atkārtošana un speciālistu apmācība, noslēgumā pārbaudot apakšvienību spēju veikt kolektīvos uzdevumus.

 

Zemessargu apmācība notika, pielietojot nometnes modeli, kurā zemessargi militārās iemaņas apguva nepārtrauktā laika posmā.

 

Apmācību procesu nodrošināja Zemessardzes 3. Latgales brigādes instruktori un virsnieki.

 

Šīs mācības nodrošināja Zemessardzes 3. Latgales brigādes apakšvienību sagatavošanu dalībai Nacionālo bruņoto spēku militārajās mācībās “Namejs 2018”.

 

Militārās mācības “Namejs 2018” notika no 2018. gada 20. augusta līdz 2. septembrim visā Latvijas teritorijā – ne tikai militārajos poligonos, bet arī ārpus tiem – pilsētās, pagastu centros vai infrastruktūras objektu tuvumā.

 

Militārās mācības “Namejs 2018” ir Nacionālo bruņoto spēku četru gadu apvienotā militārā mācību cikla noslēgums. Tās ir līdz šim lielākās Nacionālo bruņoto spēku organizētās militārās mācības, kurās piedalīsies ne tikai Latvijas un sabiedroto spēku karavīri un zemessargi, bet arī rezerves karavīri, brīvprātīgie rezervisti un Iekšlietu ministrijas struktūru personāls.

 

Zemessardzē uzņem Latvijas Republikas pilsoņus, kuri sasnieguši 18 gadu vecumu, bet nav vecāki par 55 gadiem, un vēlas dienēt Zemessardzē. Lai iestātos Zemessardzē, jāsazinās ar dzīvesvietai tuvāko Zemessardzes bataljonu un jāsaņem tālākos norādījumus. Informācija par prasībām uzņemšanai Zemessardzē ir atrodama Zemessardzes mājas lapas www.zs.mil.lv sadaļā – Prasības uzņemšanai Zemessardzē. Tur atrodama arī Zemessardzes bataljonu kontaktinformācija.

 

Zemessardzes 3. Latgales brigādes teritorijā atrodas seši bataljoni – Zemessardzes 32. kājnieku bataljons Rēzeknē, Zemessardzes 34. artilērijas bataljons Daugavpilī, Zemessardzes 35. kājnieku bataljons Preiļos, Zemessardzes 55. kājnieku bataljons Aizkrauklē un Zemessardzes 56. kaujas nodrošinājuma bataljons Jēkabpilī, kā arī Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljons Lūznavā, kas ir profesionālā dienesta karavīru vienība, kura pašreiz tiek aktīvi komplektēta un rada plašas iespējas Latvijas pilsoņiem apgūt karavīra profesiju ar turpmāko dienesta vietu Lūznavā, Rēzeknē vai Daugavpilī.

 

Foto: Gatis Dieziņš (Aizsardzības ministrija)

2,970 views
0 faves
0 comments
Taken on August 11, 2018