new icn messageflickr-free-ic3d pan white
Latvijas ūdeņos notiek Baltijas valstu un NATO Jūras spēku mācības “Baltic Fortress 2016” | by Latvijas armija
Back to photostream

Latvijas ūdeņos notiek Baltijas valstu un NATO Jūras spēku mācības “Baltic Fortress 2016”

No 6. līdz 13.maijam Latvijas ūdeņos notiek ikgadējās starptautiskās Baltijas valstu Jūras spēku mācības “Baltic Fortress", un šogad tajās piedalāss ne tikai Jūras spēku flotiles un Baltijas valstu kuģu eskadras (BALTRON) kuģi un personālsastāvs, bet arī divas NATO kuģu grupas - NATO 1.pastāvīgā Jūras spēku grupa (SNMG1) un NATO 1.pastāvīgā jūras pretmīnu grupa (SNMCMG1).

 

Latvijas Jūras spēku flotiles organizētajās mācībās kopumā piedalās 14 BALTRON, SNMG1 un SNMCMG1 kuģi un personālsastāvs no desmit valstīm - Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Vācijas, Norvēģijas, Nīderlandes, Beļģijas, Spānijas, Dānijas un Lielbritānijas. Latviju tajās pārstāv kuģis A-90 "Varonis", mīnu kuģi M-06 "Tālivaldis" un M-04 “Imanta”, kā arī patruļkuģi P-09 “Rēzekne” un P-08 “Viesīte”.

 

Mācībās starptautiskā Jūras spēku vidējā līmeņa vadības un štāba virsnieku kursa klausītāji, kuri militārās iemaņas apgūst Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā, pilnveido prasmes patstāvīgi plānot, sagatavot un organizēt jūras spēku mācības, kā arī praktiski piedalās tajās, atrodoties uz Baltijas valstu militārajiem kuģiem.

 

Mācības „Baltic Fortress”, kurās vienības trenējas veikt uzdevumu izpildi krīzes operāciju gadījumā, dod iespēju arī trenēt Baltijas valstu militāro kuģu apkalpes un apgūt standarta kaujas procedūras jūrā, tādējādi paaugstinot kuģu personāla kaujas gatavību un spējas dežūrai NATO 1.pastāvīgajā jūras pretmīnu grupā.

 

“Baltic Fortress” notiek kopš 2008.gada, un ir Baltijas valstu Jūras spēku kopējās mācības BALTRON sastāvā. To organizēšanu katru gadu pēc rotācijas principa nodrošina viena no trim Baltijas valstīm. Nākamgad tās organizēs Igaunijas Jūras spēki.

 

Foto: virsseržants Gatis Indrēvics

456 views
0 faves
0 comments
Uploaded on May 13, 2016