new icn messageflickr-free-ic3d pan white
Igaunijā notiek gadskārtējās starptautiskās militārās mācības “Kevadtorm” | by Latvijas armija
Back to photostream

Igaunijā notiek gadskārtējās starptautiskās militārās mācības “Kevadtorm”

No 2. līdz 20.maijam Igaunijā notika gadskārtējās starptautiskās militārās mācības “Kevadtorm” (“Pavasara vētra”), kurās Latviju pārstāvēja NATO Reaģēšanas spēku Baltijas bataljona Latvijas kājnieku rota, kas komplektēta no 2.kājnieku bataljona, kā arī Latvijas kontingenta vadība, Nacionālā atbalsta daļa, kaujas atbalsta un kaujas nodrošinājuma elementi, kopumā teju 190 Latvijas karavīru.

 

Šogad mācībās “Kevadtorm” piedalījās aptuveni 5000 aktīvā, obligātā un rezerves dienesta karavīru no desmit valstīm – Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, Nīderlandes, ASV, Lielbritānijas, Vācijas, Polijas, Kanādas un Somijas.

 

Mācību mērķis bija pilnveidot iesaistīto vienību spējas plānot un vadīt augstas intensitātes militārās operācijas daudznacionālā vidē.

 

Mācības “Kevadtorm” Igaunijā notiek jau kopš 2003.gada, bet sākot ar 2007.gadu tajās piedalās arī citu valstu bruņoto spēku karavīri, un Latvija bija pirmā valsts, kas uzsāka dalību šajās mācībās.

 

12.maijā, Igaunijā Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube apmeklēja militāro mācību “Kevadtorm” viesu dienu, kuras laikā tikās ar Igaunijas Aizsardzības spēku komandieri ģenerālleitnantu Riho Terrasu, kā arī ar Latvijas karavīriem, kas piedaloties mācībās, kopā ar vairāku citu ārvalstu bruņoto spēku karavīriem, veic mācību pretinieka spēku uzdevumus.

 

Vizītes laikā ģenerālleitnants R.Graube apmeklēs arī Igaunijas Aizsardzības spēku “Kuperjanova” kājnieku bataljonu.

 

Baltijas bataljons NATO Reaģēšanas spēku sastāvā dežūrē 2016.gada rotācijā. Latviju tajā pārstāv kontingents aptuveni 230 karavīru sastāvā un to veido kājnieku rota un dažādu jomu speciālisti.

 

Reaģēšanas spēki ir dalībvalstu kopīgi militārie spēki, kuru sauszemes, jūras, gaisa un speciālo operāciju komponenti tiek kopīgi apmācīti un atrodas augstā kaujas gatavībā, lai varētu tikt nekavējoši iesaistīti operācijās tālu no savas pastāvīgās uzturēšanās vietas.

 

Tie ir sagatavoti plaša spektra operāciju veikšanai, un tās iekļauj operācijas dalībvalstu integritātes saglabāšanai, spēka demonstrēšanu, miera nodrošināšanas operācijas, dabas katastrofu un to radīto seku novēršanu, kritiski svarīgas infrastruktūras aizsardzību, drošības un embargo operācijas.

 

Foto: virsseržants Gatis Indrēvics

 

Skaties video: youtu.be/prV07AoD2-0

1,067 views
0 faves
0 comments
Uploaded on May 20, 2016