new icn messageflickr-free-ic3d pan white
Zemessardzes taktiskais vingrinājums „Wenden 2015” | by Latvijas armija
Back to photostream

Zemessardzes taktiskais vingrinājums „Wenden 2015”

No 28. līdz 30.augustam Alojas novadā notika Zemessardzes 27.kājnieku bataljona taktiskais vingrinājums „Wenden 2015”. Mācību mērķis bija pilnveidot iesaistīto vienību spējas veikt taktiskos uzdevumus apdzīvotās vietās.

 

Mācību scenārijā noteica, ka nosacīta pretinieka teritorijā Zemessardzes un Igaunijas brīvprātīgās Aizsardzības līgas (Kaitseliit) vienībām ir jāatbrīvo Alojas pilsētu un tās apkārtni no nosacītā pretinieka un jāatjauno likumīgo kārtību, kamēr viņu darbību apgrūtina dažādi noskaņotu civiliedzīvotāju un plašsaziņas līdzekļu pārstāvju klātbūtne.

 

"Wenden 2015" sākās piektdienas vakarā, kad zemessargi ieradās Ozolmuižā un sāka gatavoties operācijai. - Nekāda gulēšana nesanāca, - rezumēja ZS 2. rotas komandieris Juris Pētersons. Uz Alojas pusi vienības sāka virzīties jau ļoti agri no rīta. Operācija sākās pie Vīķiem. Pēc ierašanās Alojā zemessargi cīnījās līdz pašam vakaram, radot vietējo iedzīvotāju lielu interesi. Sevišķi tāpēc, ka uzdevumus pildīja, pielietojot salūtmunīciju un sprādziena imitācijas līdzekļus. Tāpat mācībās tika izmantots helikopters. Klāt bija arī mediju pārstāvji. - Otrajā naktī devāmies uz Ozolmuižu, kur pēc scenārija „pretinieks" bija izveidojis štābu. Pa ceļam „uzrāvāmies" uz slēpnīšiem, arī tur bija mazliet jāpakaro. No rīta jau bijām Ozolmuižā, kur uzdevums bija atbrīvot ēku, - stāstīja J. Pētersons. Viņš atklāja, ka to zemessargi paveikuši necerēti ātri - tas prasījis tikai stundu. Tā kā laiks palicis pāri, mēģinājuši vēlreiz. Atkārtoti tas nav izdevies.

 

Liels pārbaudījums šajā reizē bijusi sadzīve - pietrūcis laika, lai gulētu un ēstu. Turklāt viņiem bijusi izdevība izbaudīt, kā ir 2 diennaktis pavadīt stresa stāvoklī. Daudzi pēc šāda treniņa jutušies diezgan iztukšoti gan fiziski, gan garīgi. - Abas puses bija ieinteresētas uzvarēt, mācības bija spraigas, - secināja J. Pētersons.

 

Pretinieku lomā šoreiz bija ZS 25. kājnieku (Gulbene) un 54. inženiertehniskā bataljona vīri. Viņus pārspēt centās četri vadi - divi mūspuses - 2. un kaujas rotas zemessargu vienība, kā arī Cēsu un igauņu zemessargi (Kaitseliit).

 

Foto: Māris Buholcs.

622 views
0 faves
0 comments
Uploaded on September 21, 2015