new icn messageflickr-free-ic3d pan white
Britu karavīri Ādažu poligonā demonstrē kāpurķēžu bruņutehniku | by Latvijas armija
Back to photostream

Britu karavīri Ādažu poligonā demonstrē kāpurķēžu bruņutehniku

2.maijā Šodien Ādažu poligonā Lielbritānijas Bruņoto spēku karavīri plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem demonstrēja bruņutehniku, kuru Latvija tuvākajā laikā paredzējusi iegādāties, lai veiktu kājnieku brigādes mehanizāciju.

 

Latvija plāno no britiem iegādāties CVR(T) (Combat Vehicle Reconnaissance Tracked) izlūkošanas kaujas kāpurķēžu bruņutehniku, proti, izlūkošanas kaujas mašīnu "Scimitar" bruņotu ar 30 milimetru lielgabalu pretinieka bruņutehnikas, ieskaitot vieglos tankus, satriekšanai attālumā līdz 1500 metriem. Ar "Scimitar" varēs pārvadāt prettanku ieroču un apkalpes, gaisa atbalsta un priekšējo uguns novērotāju grupas, kā arī atsevišķus kaujas apgādes elementus. Šajā mašīnā varēs ietilpināt apkalpi un četrus desantējamus karavīrus.

 

No britiem tiks iegādāts arī bruņutransportieris "Spartan", kurš aprīkots ar 7,62 milimetru ložmetēju lokālajai aizsardzībai, un kaujas vadības nodrošināšanas bruņutransportieri "Sultan", kurš aprīkots ar kaujas vadības sistēmu un 7,62 milimetru ložmetēju lokālajai aizsardzībai.

 

Latvijas armija tiks arī pie evakuācijas un remonta bruņutransportiera "Samson". Tas aprīkots ar vinčām un instrumentu komplektu transporta pārvietošanai un pirmā līmeņa remontam, kā arī 7,62 milimetru ložmetēju lokālajai aizsardzībai.

 

Ievainoto karavīru pārvadāšanai tiks iegādāts medicīnas bruņutransportieris "Samaritan", kurš aprīkots ar pirmās medicīniskās palīdzības komplektu un paredzēts līdz četru gulošu ievainoto pārvadāšanai no kaujas lauka līdz ievainoto savākšanas punktam.

 

CVR(T) kāpurķēžu bruņutehnika ir Latvijas apstākļiem piemērota kaujas tehnika ar ļoti augstu mobilitāti, kas neprasa attīstīt smagnēju inženiertehnisko bāzi kaujas mobilitātes nodrošināšanai. Tehnika var pārvietoties pa visiem Latvijā pieejamiem koplietošanas ceļiem, tiltiem, grāvju pārvadiem, kā arī ārpus ceļu tīkla - visur, kur nav purva.

 

Tehnikas svars ir 8-10 tonnu robežās atkarībā no modifikācijas un bruņu līmeņa. Tehnika ir viegli transportējama gan pa dzelzceļu, gan jūru, gan ar gaisa transportu.

 

Plašāk: www.sargs.lv/lv/Zinas/Latvija/2014/03/05-02.aspx#lastcomment

 

Foto: Gatis Dieziņš, Jaunsardzes un rekrutēšanas centrs

1,796 views
0 faves
0 comments
Taken on May 2, 2014