new icn messageflickr-free-ic3d pan white
Ова ми е омилен рецепт за диета.По грст-и-пол басмати (никако не кочански) ориз измиен претходно ено 4-5 води. Па после коа ке го исцедам едно две грста, шиља капари, убаи, крупни, колку нив насецкани малку моркови и по шест лупени крупни шкампи по човек. | by daddy4alles
Back to photostream

Ова ми е омилен рецепт за диета.По грст-и-пол басмати (никако не кочански) ориз измиен претходно ено 4-5 води. Па после коа ке го исцедам едно две грста, шиља капари, убаи, крупни, колку нив насецкани малку моркови и по шест лупени крупни шкампи по човек.

270 views
0 faves
0 comments
Taken on November 27, 2010