Sekuntum Untukmu

- EXPLORED! - Thanks all for your kind comment and support! =)

My internet connection so bad...

 

Waktu keluar makan kat Rose Seafood beberapa hari lepas, tengok bunga ni dalam pasu bersama rakan2nya yang lain mekar cantik aje... saya datang dan tengok dengan lebih dekat, wah...mengujakan bunga sekuntum ni simeteri dan komposisi dia. Saya pun berlari2 anak menuju ke kereta dan mengambil apa yang perlu dan kembali segera ke kelompok bungaan ni tadi dan mula mengeshot beberapa keping! Agak susah nak setting camera kerana bunganya cukup putih, nak control exposure pun boleh tahan lamanya... dan akhirnya, satu soalan dari saya; bunga apakah ini?

 

Flower Info:

Scientific Name: Wrightia antidysenterica

Common Name: Artic Snow

Thanks to ZAQ for this flower infos :)

 

Location, Date & Time:

Rose Seafood Restaurant, KKB | 14 August 2009 | 19:38:27+08:00

 

Canon EOS 500D + Kit Lens + 580EX ii + Diffuser:

ISO100, f/29, 1/160 sec at 55mm. Flash at ETTL mode.

 

Digital Photo Professional:

- Level, brightness, and sharpen.

- Photoshop were use to do usual watermarking and framing.

 

You:

All comments, criticism and tips for improvements are welcome.

 

_________________________________________________________________

© & ® 2009 annamir@putera.com

10,631 views
83 faves
202 comments
Taken on August 14, 2009