2015: ESSL ART AWARD NOMINEES' NIGHT, CZECH REPUBLIC
CZ/

ESSL ART AWARD NOMINEES' NIGHT, CZECH REPUBLIC

Cena ESSL ART AWARD CEE se v osmi zúčastněných zemích: Bulharsku, Chorvatsku, Rumunsku, Slovensku, Slovinsku, Česku, Turecku a Maďarsku etablovala jako projekt podporující budoucnost mladých umělkyň a umělců. Dokazuje to 500 letošních přihlášek studentů umění a aktivní spolupráce s více než 40 uměleckými akademiemi. Cenu uděluje 13-členná porota, která se skládá z jednoho odborníka z každé zastupující země.

Dva z nominovaných umělců dostanou cenu ESSL ART AWARD CEE, dotovanou pro každého sumou 3500 eur a pozvání na skupinovou výstavu „Diversity of Voices“ v Muzeu Essl v Klosterneuburgu u Vídně. Jeden umělec z každé země dostane VIG SPECIAL INVITATION od Wiener Städtische Versicherungsverein, které je spojené s honorářem ve výši 1000 eur a pozvánkou na skupinovou výstavu do Ringturmu ve Vídni, sídla skupiny.

Nominovaní z České republiky:

Martin Antas
Iveta Čermáková
Filip Dvořák
Jakub Jurásek
Tomáš Kajánek
Karolína Mikesková
Samuel Paučo
Lea Petříková
Martin Prudil
Jan Theodor Urant

ESSL ART AWARD CEE 2015, hlavním partnerem VIENNA INSURANCE GROUP


FUTURA
Holečkova 49, Praha 5
150 00
EN/

ESSL ART AWARD NOMINEES' NIGHT, CZECH REPUBLIC

The ESSL ART AWARD is dedicated to the discovery and support of art students in Bulgaria, Croatia, the Czech Republic, Hungary, Romania, Slovenia and Slovakia and Turkey. One main goal of the award is to offer a broad and multi-layered insight into the young art scene of Central and South-Eastern Europe. Since 2005 the award is conferred every two years.

Award
Two donations of each EUR 3.500,-- per country, presentation in a group exhibition at the Essl Museum (Klosterneuburg/Vienna, Austria), as well as the VIG Special Invitation with one person per country with an artist fee of EUR 1.000,-- and a show at Ringturm, Vienna.


Nominees for Czech Republic:
Martin Antas
Iveta Čermáková
Filip Dvořák
Jakub Jurásek
Tomáš Kajánek
Karolína Mikesková
Samuel Paučo
Lea Petříková
Martin Prudil
Jan Theodor Urant


ESSL ART AWARD CEE 2015, powered by the main shareholder of the VIENNA INSURANCE GROUP


FUTURA
Holečkova 49
Praha 5, 150 00
73 photos · 84 views