new icn messageflickr-free-ic3d pan white
Assistant Secretary General of NATO and Deputy Defence Minister of Ukraine open environmental renovation project under NATO program | by Ministry of Defense of Ukraine
Back to photostream

Assistant Secretary General of NATO and Deputy Defence Minister of Ukraine open environmental renovation project under NATO program

Thursday, May 26. KYIV – Assistant Secretary General of NATO for Emerging Security Challenges Ambassador Sorin Dukaru, Deputy Minister of Defence of Ukraine for European Integration Mr. Ihor Dolhov took part in an official ceremony of start of Remediation hydrocarbon polluted military site unit 2788 Project under the NATO Science for Peace and Security program. The scientific developers presented the remediation equipment. “The unit where this project is launched is near civil buildings. The cleaning of ground waters will be useful for everyone. This equipment will be used at other facilities of Ukraine,” Ihor Dolhov stressed.

 

Ambassador Sorin Dukaru: This project is a result of synergy of intellect and knowledge in international cooperation.

“This project organized under the NATO Science for Peace and Security program is a result of synergy of intellect and knowledge in international cooperation. The clean water is a symbol of clean future,” Assistant Secretary General of NATO for Emerging Security Challenges Ambassador Sorin Dukaru said during official ceremony of start of Remediation hydrocarbon polluted military site unit 2788 Project.

 

У Києві заступник Генсекретаря НАТО та заступник Міністра оборони відкрили проект природовідновлювальних робіт за Програмою НАТО

 

26 травня, у Києві, за участю заступника Генерального секретаря НАТО з питань нових викликів безпеці Сорін Дукару та заступника Міністра оборони України з питань європейської інтеграції Ігоря Долгова відбулася урочиста церемонія започаткування практичних робіт у рамках проекту “Проведення природовідновлювальних робіт з локалізації та ліквідації нафтохімічного забруднення на території парку військової частини А2788” за Програмою НАТО “Наука заради миру та безпеки”. Захід відбувся на базі однієї з військових частин майже в центрі столиці.

Науковці – розробники проекту презентували роботу ремедіаційного обладнання. Зокрема, схему вилучення нафтопродуктів та забруднених підземних вод із геологічного середовища. При цьому наголошувалося, що в процесі застосовуються різні типи насосів, які в кінцевому результаті дають відокремлену викачку залишків нафтопродуктів та очищеної фільтрованої води.

– Військова частина, на базі якої стартує проект в рамках Програми НАТО “Наука заради миру та безпеки” знаходиться недалеко від житлових будинків цивільних киян. Тому, внаслідок очищення грунтових вод користь буде усім. В подальшому обладнання для очищення буде використовуватися далі, на тих об’єктах України, які цього потребують, – зазначив Ігор Долгов. До речі, ще до призначення заступником Міністра оборони з питань європейської інтеграції, на посаді Голови Місії України при НАТО, Ігор Долгов опікувався цим проектом.

Він також підкреслив, що в Україні проблема очищення ґрунтових вод від залишків рідких нафтопродуктів існувала давно, адже у нашій державі небуло такого поєднаного процесу очищення. За сприянням програми НАТО “Наука заради миру та безпеки” це стало можливим. Він побажав, що на майбутньому об’єкті буде враховано досвід робіт, й завдяки роботі талановитих науковців процес буде ще більш кращим, ефективнішим та економічно вигідним.

Сорін Дукару та Ігор Долгов перерізали символічну стрічку та дали старт проекту.

На завершення заходу відбулася передача повноважень українській стороні щодо реалізації практичної фази проекту та вручення відповідних сертифікатів НАТО.

 

“Презентований сьогодні проект – результат поєднання інтелекту й знань у міжнародній співпраці” – заступник Генсекретаря НАТО Сорін Дукару

 

– Проект очищення грунтових вод від залишків рідких нафтопродуктів на базі військової частини, що відбувається в рамках Програми НАТО “Наука заради миру та безпеки”, яскраво демонструє які чудові досягнення можуть стати результатом поєднання інтелекту й знань у міжнародній співпраці. У нього ще є символічне значення – та очищена вода, яка буде після проекту, символізує очищення бруду минулого й створення чистого майбутнього, – наголосив заступник Генерального секретаря НАТО з питань нових викликів безпеці Сорін Дукару під час урочистої церемонії започаткування практичних робіт у рамках проекту “Проведення природовідновлювальних робіт з локалізації та ліквідації нафтохімічного забруднення на території парку військової частини А2788”. Захід відбувся на базі однієї з військових частин Збройних Сил України майже в центрі столиці.

Сорін Дукару зазначив науковцям – розробникам проекту, що хоча НАТО пишається своєю роллю у проекті “Наука заради миру та безпеки”, це вони його створили, це їх дітище, яке несе користь людству.

Довідка. Програма НАТО “Наука заради миру та безпеки” (НМБ) є інструментом політики, спрямованої на поглиблення співпраці та діалогу з усіма партнерами на основі наукових досліджень та інновацій цивільного характеру, з метою сприяння досягненню ключових цілей Альянсу та розв’язання питань, що належать до пріоритетних галузей діалогу та співробітництва, визначених у новій політиці партнерства.

Пріоритети наукових досліджень пов’язані зі стратегічними завданнями НАТО і зосереджуються на проектах, що безпосередньо спрямовані на підтримку операцій НАТО, а також на тих, що сприяють захисту від тероризму та вирішенню питань щодо інших загроз безпеці. Дані проекти включають заходи, спрямовані: на виявлення вибухових речовин та пристроїв; фізичний захист від хімічних, біологічних, радіологічних та ядерних речовин; забезпечення готовності до надзвичайних ситуацій; кібер-захист та екологічної безпеку.

Започаткована у 1950-х роках як Наукова програма НАТО, Програма НМБ пропонує гранти на виконання проектів співпраці, проведення практичних семінарів та заходів підготовки, в яких беруть участь науковці з країн-членів та країн-партнерів НАТО.

 

660 views
0 faves
0 comments
Taken on May 26, 2016