תרגילי בימוי 2017
מנחה: דוד שטיינברג
מפיקה: שירה אחימאיר

בכל תחילת שנה מתקיימים תרגילי הבימוי של תלמידי י"ב, במגמת התיאטרון של תיכון א' לאמנויות, ת"א. הם נועדו למי שמעוניין לנסות ידו בבימוי, לסיכום שנתיים של שיעורי בימוי. מבין במאים אלו ייבחרו שלושה במאים להפקות בחינת הבגרות המעשית של י"ב, שתתקיים בחודש מרץ 2017.

התלמידים התבקשו לבחור סצנות ממחזה או יצירה המעניינים אותם, שאורכן לא יעלה על 13 דק' ובהן מספר מוגבל של שחקנים. הם מביימים את חבריהם, בני כיתתם וכן תלמידים מכיתות ט'- י"א. זוהי פעילות רב שכבתית בה תלמידי המגמה הבוגרים מנחים את הצעירים. זו ההזדמנות הראשונה לתלמידי ט' להכיר את השכבה הבוגרת וללמוד על דרכי היצירה המיוחדות למגמת התיאטרון שלנו.

השנה מציגים 10 קטעים. בכל אחד מחמשת חדרי המסדרון יציגו שתי הצגות קצרות וזאת, בשלושה סבבים לערב. תוכלו, בערב זה, לצפות לכל היותר בשלושה חדרים. נבקשכם לחזור מחר לצפות בשניים הנותרים.

השנה, בחרו רוב במאי י"ב בשילוב די מאוזן של חומרים ישראליים וזרים, כאשר יש דגש על עיבוד של חומרי גלם, הן תיאטרוניים והן אקטואליים, ליצירה בימתית מקורית.

ברצוני להודות לתלמידיי ובמיוחד לתלמידי י"ב המצוינים על עבודה מלאת כשרון, משמעת עצמית מרשימה ואווירה נעימה ויצירתית. תודה, אהבה והערכה אינסופית למפיקת המופע, שירה אחימאיר, וכן לגלי אוחנה על ניהול מכירת הכרטיסים, וכן לדנה סומך ונויה אלקבץ.

תודות:
למורי מגמת התיאטרון:
אבי חדש, אביגיל גרין, חני ורדי, ענת מסנר, אופיר דגן,
דני ארליך, איילת גולן ויהונתן רון.

למנהלת מגמות האמנות, ורד גוטל, על סיוע, תמיכה ופרגון אינסופיים.
51 photos · 821 views