new icn messageflickr-free-ic3d pan white
За пет месеци продадени 40 милиони автомобили низ светот | by automedia_mk
Back to photostream

За пет месеци продадени 40 милиони автомобили низ светот

automedia.mk/wp-content/uploads/Honda_Clarity_Fuel_Cell_v...

 

Во првите пет месеци од годинава низ светот се продадоа повеќе автомобили отколку во истиот период лани. На првото место на најуспешни автомобилски марки и натаму се наоѓа Toyota. Најголем раст во продажбата има кај Geely, Renault и Mercedes. Корејскиот Hyundai е во голем минус.

Во периодот од...

 

automedia.mk/objavi/%d0%b7%d0%b0-%d0%bf%d0%b5%d1%82-%d0%b...

Automedia

73 views
0 faves
0 comments
Uploaded on July 26, 2017