new icn messageflickr-free-ic3d pan white
Škoda Kodiaq: Сега и теренците го имаат својот Superb | by automedia_mk
Back to photostream

Škoda Kodiaq: Сега и теренците го имаат својот Superb

automedia.mk/wp-content/uploads/skoda-kodiaq-00033_n-588x...

 

Имаше причина зошто Škoda го именуваше својот нов теренец по една од најголемите сорти на мечки. Kodiaq пристига со каросерија долга 4,7 метри, места за седум патници, багажник до зафатнина до два метри кубни и способност за влечење товар до 2,5 тони. И конкуренцијата има причина времето да го см...

 

automedia.mk/objavi/25360

Automedia

770 views
1 fave
0 comments
Taken on July 8, 2016