new icn messageflickr-free-ic3d pan white
Нирбургринг премина во целосна сопственост на Русинот Каритонин | by automedia_mk
Back to photostream

Нирбургринг премина во целосна сопственост на Русинот Каритонин

Историската патека околу замокот Нирбург отсега е во 99-процентна сопственост на рускиот милијардер Каритонин. Меѓу целите на Русинот е враќање на формула 1 на патеката Нирбургринг.

7 views
0 faves
0 comments
Uploaded on May 21, 2016