Narciarz – instruktor wykładowca PZN, fotografik, entuzjasta turystyki rowerowej. W latach 1970 – 2014 uczestniczył i pracował w Szkole Narciarskiej i Sudeckim Klubie Sportowym Aesculap. Uczył w tej szkole jazdy na nartach, prowadził szkolenia kadry instruktorskiej. Kontynuował tradycje rodzinne w wychowaniu dzieci i młodzieży w duchu wartości, wychowaniu przez sport. Przez jego ręce przewinęło się setki narciarzy; a od 1995 roku (kiedy to zdobył stopień instruktora wykładowcy) – wszyscy młodzi nauczyciele narciarstwa z jego szkoły. Do 1995 roku zajmował się trenowaniem zawodników. Po ich sukcesach, pozostali członkowie klubu uwierzyli, że można wygrać w Zakopanem czy Bielsko-Białej. Stąd długie pasmo zwycięstw narciarzy z Aesculapa. Wyprowadził sport z klubowego „zaścianka” na areny ogólnopolskie i międzynarodowe. W latach 1996 – 2014 pełnił funkcję kierownika wyszkolenia SN i SKS AESCULAP. W 2014 roku został zwolniony i obecnie udziela się w tej szkole w ramach umowy zlecenia.

Urodził się we Wrocławiu w 1953 roku. Od 57 lat jest mieszkańcem Jeleniej Góry. Fotografuje od 1981 roku. Swoje pierwsze zdjęcia wykonał starym mieszkowym aparatem „Ercona”, który używa do dziś. Fotografią zainteresował się, kiedy na świat przyszła jego córka Joasia. Trzeba było jakoś uwieczniać jej pierwsze kroki, chrzest, urodzinowe przyjęcia czy rodzinne spacery po osiedlowych ścieżkach „Zabobrza”. Fascynowała go fotografia czarno-biała, z całym procesem jej tworzenia. Czerpał radość z tego, że ma duży wpływ na tworzenie obrazu fotograficznego i końcowy wygląd.

Fotografuje pejzaż i sport. Ostatnio zajmuje się tworzeniem galerii internetowych zawierających jego dotychczasowy dorobek fotograficzny: fotoreportaże z wypraw rowerowych i fotografie artystyczne okolic Jeleniej Góry. Tworzy również amatorskie filmy. Jest laureatem Nagrody Starosty Jeleniogórskiego „LICZYRZEPY” w dziedzinie turystyki.

razmich's favorite photos from other Flickr members (27)

Following (11)

 

Groups (3)

 

Galleries (1)

Testimonials (0)

razmich doesn't have any testimonials yet.

Name:
Michał Rażniewski
Joined:
August 2018
Currently:
Jelenia Góra, Poland
Occupation:
Instruktor wykładowca PZN
Website:
https://eskulap-name.blogspot.com/