elif ayse. Get yours at flagrantdisregard.com/flickr
View my DNA at bighugelabs.com

Photos of elif ayse (3)

 • by kelimât
 • dün anneler günüydü by nhy*
 • Davete İcabet by Hatice (emelim3)
 

elif ayse's favorite photos from other Flickr members (497)

Following (360)

See more...

Groups (5050)

Show more... Show fewer...

Testimonials (3)

 • view profile

  *MeRVe* says:

  ""elif kaşlarını çatar, gamzesi sineme batar" derken karacaoğlan elifayşe gülüm gülüm gülümser,ben de gülümserim. bi o batar bi ben batarım. ama beraber çıkmasını çok iyi biliriz battığımız yerden. şükür :)
  elifayşe.com... hep burda olsun. gözümüzü gönlümüzü alsın, biz de burda kalalım, hep beraber mesut ve bahtiyar olalım. ha? ne dersiniz hoş olmaz mıydı?"

  May 3rd, 2006

 • view profile

  sezer says:

  "zaman ve mekan mefhumunun önemsizleştiği, objektife takılan değil bizzat yakalanan anlardır onun fotoğrafları. bakmakla görmek arasında sanıldığının aksine nüans ötesi farklar olduğunu farkettiren, oldum demenin öldüm demekten öte bir yol olmadığını paylaştığı her resimde bizi şaşırtacak kadar hissettirendir.

  gezmekle kalmayıp gözlemleyen uzak ki; neliği her nekadar tartışılan bir kavramsa da benim açımdan,diyarları tüm etnoğrafik unsurlarıyla evlerimize servis yapmayı kendine dert edinendir.

  ne batan günüşe, ne yağan kara ne de envai çeşit atmosferik olaya, ne masum bir çocuk yüzüne ne de istanbula haksızlık etmeyendir.

  kimi zaman açlık duygunuz ki; döngüseldir, doyurulmadığında fotoğraflara bakmak yer ile yeksan edebilir bünyenizi.

  flickrizm manifestosunda canon sultasına başkaldırışıdır sony teknolojisinin ondaki yansımaları :) mükemmele giden yolun ayrıntıdan geçtiğini ki; bu olmalı onu explore'a taşıyan ve olağan beğeni cümleleri söyleyip tebrik sunmaktan öte birşeyler söylemek için ciddi botanik bilgileri gerektiren makrolara yönlendiren.

  ve küçük makrolardan büyük dünyalara bildiğimizi sandığımız bilinmezliğe giden yolun kapısını aralarken nerden baktığının değil nasıl gördüğünün ipuçlarını yakalarsınız. alt okumalara giriştiğinizde kimi zaman panovskinin ikonografik çözümlemelerini iyi bilmemizi gerektiren, mashlovun ihtiyaçlar hiyerarşisinde kendini gerçekleştirmiş sanatçının neyin tezahürü olduğunu kestiremediğiniz fotoğraflarına rastlamamız hiç de sürpriz olmayacaktır :))

  makronun duayeni, uzman otoritesi ve portalin mihenk taşı olmuştur o :) ve flickra yaptığımız kısa bir gezentide bile uğranılası olan adrestir elif ayşe ...."

  March 24th, 2006

 • view profile

  mucteba says:

  "Flickr'a memleket fotolarımı aktarmak ve tanıdıklarla paylaşmak için gelmiştim. Öyle de yaptım. Akabinde bir cumartesi, neymiş bu site, ne değilmiş, kimler yer, kimler içermiş diye bir gezintiye çıktımdı. Altını üstüne çevirdim mi guruplarının, tag'lerinin.
  Elif Ayşe fotoğrafisi ile karşılaşmam da o güne denk düşer. Estetik kaygı ön plandadır onda. Her gün önünden geçtiğiniz bir Fetihpaşa konağı, onun için başarılı bir kompozisyonun anlık malzemesidir mesela. Özbekistan gezisi aktarımları mühim belgelerdir kültür hazineleri adına.
  Son günlerde yeni makinesini bekliyor. İnşallah buralar şenlenecek ve biz Elif Ayşe'nin yeni fotoğraflarına dalıp başka şehirlerde uyanacağız."

  September 1st, 2005

Name:
elif ayse
Joined:
January 2005
Currently:
istanbul / çekmekoy, turkey
I am:
Female and Taken
Website:
http://www.elifayse.com